Jak správně pojistit nemovitost?

Pokud vlastníte nemovitost, měli byste ji chránit. I nad vaším domem nebo bytem neustále visí několik hrozeb, které mohou způsobit obrovské škody. Bez pojištění nemáte žádný nárok na odškodnění. S pojištěním naopak máte jistotu, že za poničení či úplné zničení dostanete odpovídající finanční kompenzaci. Nabízí se 3 různé varianty pojištění! Jakou zvolit a proč?

Pojistka nemovitosti jako základ

Pro všechny majitele nemovitostí by mělo být základem pojištění nemovitosti, které kryje škody na věcech nemovitých – tj. na pozemku a budově. V případě rodinných domů se vztahuje také na malé stavby, které se nachází na zahradě, jako je studna, garáž atd. Vždy je důležité, aby bylo pojištění sjednáno na osobu, která je vlastníkem. Pokud by to tak nebylo, pojištění není platné, takže by v případě škody nebyla náhrada vyplacena. Více informací k tomuto tématu najdete zde.

katastrnemovitosti.net_online_ergo_cz_01Pojištění domácnosti se také hodí!

Druhou variantou je pojištění domácnosti. To se vztahuje na věci movité, které má majitel nemovitosti doma, případně i na pozemku, vztahuje se také na cennosti a domácí zvířata. Jeho výhodou je, že pokrývá i škody, které způsobí pojištěný a jeho rodinní příslušníci. Značný zájem je v současné době hlavně o pojištění Bezpečný domov od pojišťovny ERGO.

Kombinace je nejoblíbenější

Pojišťovny také nabízí tzv. majetkové pojištění, které je kombinací obou předchozích pojistek. V porovnání s nimi bývá dražší, ovšem má širší záběr pojistného krytí – vztahuje se na nemovitost i na movité věci.

katastrnemovitosti.net_online_ergo_cz_02

Na co je třeba dávat pozor?

Při vyřizování pojistky si nejdříve udělejte srovnání. Ne vždy se za nízkou cenou skrývají výhodné podmínky. Ke srovnání pojištění slouží různé online srovnávače, je možné pojišťovny také oslovit a nechat si od nich vypracovat nabídku. Je to sice zdlouhavější, ale vyplatí se to, protože budete mít dokonalý přehled. Je výhodnější, když si sjednáte pojištění nemovitosti online. Je to rychlejší a levnější.

Komentáře


Propagace a informace
Může vás zajímat

Nové developerské projekty Praha jsou skvělou volbou pro zájemce o atraktivní bydlení v Praze.

Zajímavé informace