Katastr nemovitostí: Katastr nemovitostí nahlížení

Katastr nemovitostí představuje soubor údajů o nemovitostech v celé České republice.  Obstarává soupisy a popisy nemovitostí a rovněž jejich geometrické určení a polohu. S katastrem nemovitostí souvisí i evidence vlastnických a ostatních věcných práv k nemovitostem, na který je dán zvláštní předpis a další práva k nemovitostem podle zákona č. 344/1992 SB.

Potřebujete získat podrobné informace o nemovitostech? Zvolte jednoduchou a pohodlnou cestu pomocí online aplikace. Katastr nahlížení nemovitosti online vám bude nápomocný při zjištění obecných onformací o nemovitostch v pohodlí domova a za krátký časový úsek. Snadno si zjistíte, kdo momentálně drží vlastnická práva k dané nemovitosti nebo jak je nemovitost chráněna. V katastru nahlížení nemovitostí se dozvíte o omezení vlastnických práv. Není na vámi plánovaný domek nařízena exekuce? Abyste o tuto důležitou zprávu nepřišli, raději si ověřte práva vlastníků – zda právě neprobíhá exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, věcné břemeno nebo dražební vyhláška.

Kromě údajů se můžete na katastru nemovitostí nahlížení online podívat na katastrální mapu a nechte si zobrazit daný pozemek nebo budovu na mapě. Internetová aplikace pro katastr nemovitostí potřebuje ke svému fungování zadat několik základních údajů – parcelu nebo katastrální mapu vyhledáte podle názvu nebo kódu území, budovu nebo jednotku podle názvu nebo kódu obce. Například o parcele získáte informace o výměře pozemku, určení, způsobu a druhu využití.

Nahlížení je přístupné pro všechny zájemce a není nutná žádná registrace, na rozdíl od „Dálkového přístupu do katastru nemovitostí“ však nezískáte přístup na Výpis z katastru nemovitostí. Současná doba vám přináší skvělou možnost náhledu katastru nemovitosti online, proč ji nevyužít? Jedná se o službu zdarma a vše se dozvíte rychle.


Propagace a informace
Může vás zajímat

Nové developerské projekty Praha jsou skvělou volbou pro zájemce o atraktivní bydlení v Praze.

Zajímavé informace